Author Topic: Фотографирование Ж. Д.  (Read 21663 times)

Offline David

• Hero Member
Фотографирование Ж. Д.
« on: January 31, 2009, 10:15:08 AM »
 11.12.2008 в ЛДз инфраструктуре вышел указ, содержание которого гласит о том, что всё происходящее на Латвийской Ж. Д. теперь является коммерческой тайной!
 Как Ж. Д. может быть коммерческой тайной, этого никому не ясно.  :o
 Суть такова, что вне рабочей среды запрещается говорить о работе и о происходящих там вещах; не льзя обсуждать занимаемые должности и получаемые заработные платы и естественно не льзя фотографировать подвижной состав, элементы, прочие устройства верхнего строения пути, что бы могло давать ознакомление с нашей  Ж. Д. посторонним лицам.

В настоящее время, когда финансовая ситуация и дело с трудоустройством крайне тяжелы и Ж. Д. необходимо убирать лишних работников, несоблюдение указа подписавшимися под ним работниками может привести к понижению по занимаемой должности либо к увольнению!
1520 мм, НО, Ep. IV - VI.

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
Re: Фотографирование Ж. Д.
« Reply #1 on: February 01, 2009, 09:32:49 AM »
Ну не впервые мы сталкиваемся с такими трудностьями. Вы наверное в советское время еще не фотографировали... Во вторых, ограничения такого же рода существуют и в других демократических европейских госсударствах. И это совершенно не означает, что наблюдается дефицит фотографий.
Госсударственные законы, которые по выше ведомственных инструкций не запрещает съемку публичных объектов как ж.д. вокзалов и подвижного состава общего пользования с публичных мест. Самое страшное, что может произойти, Вас могут задержать на 3 часа для выявления Вашей личности и узнать цель съемки.
А насчет территории предприятий - тут уж точно надо быть уверенным, что начальство не против фотографирования. Что касается именно ЛДЗ, ситуация не однозначна. Начальники могут вести себя каждый по своему. И с какой то точки зрения я их понимаю, так как над одними другие начальники, а над теми - другие. А идти к самым высоким начальникам нет смысла, так как им Ваши проблемы не понятны.
Короче, если есть проблемы, просьба писать мне лично - toms.altbergs@ldz.lv - а я постараюсь найти общий язык с соответсвующим начальством.
А насчет Вашей боязни от уволнения - я думаю фотосъемка вряд ли будет настоящей причиной... Хорошие работники ЛДЗ нужны! Кстати, в газете нашей обявили конкурсс на лучшую железнодорожную фотографию. Победителя не то что уволнять собираются, а наоборот - награждать!
toms

Offline David

• Hero Member
« Reply #2 on: February 01, 2009, 11:07:23 AM »
 Да так то в общем со съемкой всё понятно.
 Но сейчас это действительно остро встало. И начальству теперь стало все равно кого увольнять, что образованных работников со стажем, что пьяниц. Цель - экономля средств во время этого кризиса. План заключается в увольнении работников с большим окладом, а на их место наем любых повавшихся новичков с предлогаемой минимальной зарплатой. Это так.  :(

Offline Jānis

• Jr. Member
  • **
  • Svētdienas fotogrāfs ar vakardienas kameru
    • http://laikraksts.net76.net
« Reply #3 on: February 01, 2009, 11:57:26 AM »
Конечно, некого такие меры не остановит снимать железку, но сейчас снимать неприятнее. Скажу честно, я уже пропустил несколько интересных кадров только потому, что не хотелось стать задерженным. Однажды рискнул, поймали...  :'(
Да ну и обыдно, начальство говорят о кризис, а в том време придумает и тратит деньги для всякие глупости, в том числе чтоб мешать рейлфанатами.

Offline miniaturmodelle

• Administrator
  • Sr. Member
  • Viss kas notiek, notiek uz labu!
    • Miniaturmodelle
« Reply #4 on: February 01, 2009, 01:54:46 PM »
Короче, если есть проблемы, просьба писать мне лично - toms.altbergs@ldz.lv - а я постараюсь найти общий язык с соответсвующим начальством.
А насчет Вашей боязни от уволнения - я думаю фотосъемка вряд ли будет настоящей причиной... Хорошие работники ЛДЗ нужны! Кстати, в газете нашей обявили конкурсс на лучшую железнодорожную фотографию. Победителя не то что уволнять собираются, а наоборот - награждать!
Labi, ka tā! Citādi es jau biju nobažījies, ka nāksies šo projektu slēgt, lai neizpaustu LDZ komercnoslēpumus!
Kur var iepazīties ar šī foto konkursa nolikumu? Varbūt kāds no mūsu kolēģiem gribēs piedalīties? Dažas bildes no mūsu galerijas ir SUPER! :D

Offline David

• Hero Member
« Reply #5 on: February 01, 2009, 04:41:11 PM »
 Ага, нас все равно никакие меры снимать железку не остановят.  ;)
 Я тоже могу сказать, что из-за нежелания быть замеченным пропускаю много возможностей заснять интересные и редкие вещи. Лучше в некоторых случаях сдержать фотоаппарат, чем потом самого с ним задержат.

Думаю, стоит иметь в виду такую возможность, что на этот сайт, когда он станет публичным, сможет попасть кто-нибуть из нашего ЖД начальства, они в душе тоже имеют некоторые тепленькие чуства к железке  :), я знаю. Потом при возможности некоторые экспериментальные темы с раскрытием некоторых секретов может стоит удалить?

Да, и что там за конкурс?! Можно условия конкурса написать на форуме?

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #6 on: February 03, 2009, 01:53:28 PM »
  Да, и что там за конкурс?! Можно условия конкурса написать на форуме?
Valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš Komunikācijas
direkcija izsludina fotokonkursu, kurā aicina piedalīties dzelzceļniekus
no visiem dzelzceļa uzņēmumiem un struktūrvienībām.
Konkursa mērķis ir rosināt dzelzceļnieku radošo aktivitāti un papildināt
laikraksta fotoarhīvu ar augstvērtīgiem attēliem par dzelzceļa
tematiku.
• Konkursa tēma ir Dzelzceļš un dzelzceļnieki.
• Fotoattēli konkursam tiks pieņemti līdz 2009. gada 30. novembrim.
• Katrs fotokonkursa dalībnieks var iesūtīt neierobežotu fotogrāfiju
skaitu.
• Konkursa gaitā fotogrāfijas tiks publicētas laikrakstā Latvijas
Dzelzceļnieks.
• Konkursa noslēgumā profesionāla žūrija izvērtēs iesūtītos
darbus un apbalvos trīs labāko fotoattēlu autorus. Fotogrāfijas vērtēs
pēc četriem kritērijiem: atbilstība tēmai, oriģinalitāte, kvalitāte
un emocionālais valdzinājums.
• Konkursa noslēgumā atlasīs 15 interesantākos darbus, no kuriem
izveidos fotoizstādi, kura būs apskatāma valsts akciju sabiedrības
Latvijas dzelzceļš Ģenerāldirekcijas telpās Rīgā, Gogoļa ielā 3
(2. stāvā).
• Attēlus lūdzam iesniegt laikraksta Latvijas Dzelzceļnieks redakcijā
elektroniskā veidā JPEG formātā pa e-pastu andris.biedrins@
ldz.lv, pievienojot informāciju par attēlu un tā autoru.
• Lai attēlus varētu izmantot publicēšanai lūdzam fotografēt maksimālā
izšķirtspējā! Optimālais JPEG failu izmērs no 2 līdz 5 MB.
toms

Offline Jānis

• Jr. Member
  • **
  • Svētdienas fotogrāfs ar vakardienas kameru
    • http://laikraksts.net76.net
« Reply #7 on: February 03, 2009, 03:36:39 PM »
Nujā, tikai dzelzceļniekiem. Tātad mani tomēr dzenāt nepārstās.  :)

Offline David

• Hero Member
« Reply #8 on: February 03, 2009, 05:22:03 PM »
 Lieliski! Paldies par izzinu. Tatad varam fotografet brivi.  :D Domaju mans prieksnieks par so konkursu ari zin un bus viens no konkursa dalibniekiem.  :-\
 Varbut butu drosigak, ja katram fotografam lidzi bus tada izdrukata lapa no zurnala, sava veida ka atlauja un pieradijums. Lielaka dala no dzelzcelniekiem (un apsargi) var nesaprast tadu interese  fotografesanai.

Offline miniaturmodelle

• Administrator
  • Sr. Member
  • Viss kas notiek, notiek uz labu!
    • Miniaturmodelle
« Reply #9 on: February 03, 2009, 05:35:39 PM »
Gribēju piebilst, ka paziņojumu par foto konkursu izlasīju avīzē "Latvijas Dzelzceļnieks" Nr. 4; 2009. gada 30. janvāris.
Ja nu kāds dikti modrs dzelzceļa dabinieks sāk "piesieties", tad var atsaukties uz šo paziņojumu. 8) Vai nu līdzē, tas ir cits jautājums!

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #10 on: February 03, 2009, 08:25:06 PM »
Te - katram gadījumam:
Mans telefona Nr.29107283. Ja kas, droši zvaniet un mēģināsim fotogrāfēšanas problēmu risināt (starp citu, komunikāciju direkcija atrodas ļoti tiešā LDZ vadības redzes lokā - gan tiešā, gan pārnestā nozīmē).
toms

Offline David

• Hero Member
« Reply #11 on: February 03, 2009, 09:54:36 PM »
 Viens draugs man teica, ka saja avize pieminets par to, ka fotografijas drikst sutit tikai no ***@ldz.lv piederosiem adresem  :( Tipa otra puse liecinas par tavu istu piederibu dzelzcelai. Citadi nevar. Vai tiesam ta ir?
 Man liekas, ka ***@ldz.lv adresi it tikaj forsiem dzelzcelu darbiniekiem.  :-*

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #12 on: February 04, 2009, 07:13:27 AM »
Var, var! Visi var sūtīt un vajag sūtīt. Problēmu gadījumā var atsaukties uz LDZ Sabiedrisko attiecību daļu u.t.t.
toms

Offline David

• Hero Member
« Reply #13 on: February 04, 2009, 11:25:19 AM »
Skaidrs.  :)

Offline Railman

• Jr. Member
  • **
« Reply #14 on: February 05, 2009, 12:35:47 PM »
Domāju, ka tā problēma nav tik liela, kā sākumā liekas! Neviens netvarstīs un neķers nevienu. Ja jau sāks tvarstīt, tad nevajag tālu braukt-pietiek vasaras laikā pastāvēt Majoros uz perona un dienas plāns par noķertajiem fotogrāfiem būs izpildīts!
Protams, ja svešinieki sāks ložņāt pa depo teritorijām un vietām, kur nepiederošiem atrasties nedrīkst, tad jau būs savādāk.
Bet ko tad slēpt no dzelzceļa darbiniekiem?
Es piemēram fotografēju sava prieka pēc un netaisos bildes sūtīt ne uz CIP, ne FIB  ;D