Author Topic: Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs  (Read 21133 times)

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
« on: February 04, 2009, 02:27:46 PM »
Muzeja mājaslapa - www.railwaymuseum.lv
Es labprāt uzklausīšu visus, kam ir kas sakāms par muzeju gan pozitīvā, gan negatīvā ziņā.
toms

Offline miniaturmodelle

• Administrator
  • Sr. Member
  • Viss kas notiek, notiek uz labu!
    • Miniaturmodelle
Re: Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs
« Reply #1 on: February 04, 2009, 02:34:37 PM »
Vai šajā sadaļā var uzdot jautājumus muzeja speciālistiem? ???

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #2 on: February 04, 2009, 02:37:07 PM »
Uzdot var ;) Bet vai Jūs saņemsiet izsmeļošu atbildi? Tas būs atkarīgs no jautājuma ::)
toms

Offline Jānis

• Jr. Member
  • **
  • Svētdienas fotogrāfs ar vakardienas kameru
    • http://laikraksts.net76.net
« Reply #3 on: February 04, 2009, 02:57:13 PM »
Man būs kāds jautājums, ja drīkst...  ;)
Vai muzeja āra ekspozīcijā varam drīzumā gaidīt DR1P-401?

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #4 on: February 04, 2009, 07:41:44 PM »
Man būs kāds jautājums, ja drīkst...  ;)
Vai muzeja āra ekspozīcijā varam drīzumā gaidīt DR1P-401?
Laikam gan ne. Vismaz 2009. gada plānā un budžetā šis jautājums nav skarts. Kā zināms PV tagad ar LDZ saista vien tas, ka abas kompānijas nodarbojas ar dzelzceļa pārvadājumiem. Muzejs ir LDZ sastāvā un ar PV mums praktiski nav nekāda sakara.
toms

Offline Jānis

• Jr. Member
  • **
  • Svētdienas fotogrāfs ar vakardienas kameru
    • http://laikraksts.net76.net
« Reply #5 on: February 05, 2009, 03:13:39 PM »
Paldies par atbildi!

Offline Valts

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: February 05, 2009, 09:16:08 PM »
Neko negatīvu gan negribas teikt. Rodas tiešām cieņa pret cilvēkiem, kas gandrīz ne no kā radīja tik interesantu un patīkamu muzeju. Paldies par to! Vienmēr, protams, ir ziņkāre, ko var sagaidīt kā nākamo restaurēto eksponātu un kas vispār jauns gaidāms tuvākajā laikā, piemēram, kad apskatei kļūs pieejama no Jelgavas atvestā 600mm tvaika lokomotīve.

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #7 on: February 06, 2009, 07:22:10 AM »
Būs tā Ml-ka, būs! Uz svētkiem (5.aug.). Ja nē - mani ...
toms

Offline mart

• Newbie
  • *
« Reply #8 on: February 09, 2009, 11:26:52 PM »
Сводил как-то мелкого в музей, на 'большие железки' посмотреть. Он расстроился что тепловозы все закрыты. Ведь так хотелось изнутри всё пощупать. ;)

Offline toms

• Global Moderator
  • Full Member
« Reply #9 on: February 10, 2009, 07:36:01 AM »
Сводил как-то мелкого в музей, на 'большие железки' посмотреть. Он расстроился что тепловозы все закрыты. Ведь так хотелось изнутри всё пощупать. ;)
Для этого мы как раз и предлагаем экскурсию (3-5 Ls). Держать открытым экспонаты мы не можем по всем безизвестным причинам (цветной умудряется снимать даже закрытым экспонатам при охране), а в музейном штате один специалист (это я) и я немогу дежурить все время там. За то со мной почти всегда можно (предварительно) договориться ...
toms

Offline Railman

• Jr. Member
  • **
« Reply #10 on: February 14, 2009, 09:33:42 PM »

Latvijas dzelzceļa muzejs vismaz dod iespēju "apčamdīt" eksponātus no iekšpuses. Es katru gadu atvaļinājuma laikā braucu uz Sankt Pēterburgu pie draugiem un viņi zinot, ka strādāju uz dzelzceļa un esmu ļoti liels fanāts gan savā darbā, gan par dzelzceļu kopumā vienmēr izgādā man biļeti uz Dzelzceļa vēstures muzeju Varšavas stacijā. Ziniet tā ir klondaika tādam fanātam, kā es, bet viņiem pat nav runas par to, lai eksponātu varētu apskatīt un apčamdīt no iekšpuses. Vienīgais, kur varēja 2007. gadā tikt iekšā bija Raķešvilciens ar lokomotīvi ДM62 priekšgalā un arī tikai pašā vilcienā, nevis lokomotīvē. Mani gan vairāk intresēja pati lokomotīve. Zinu, ka šīs lokomotīves mazlietiņ atšķīrās no sērijā ražotajām M62, jo uz tām tika uzstādīta speciāla aparatūra, tāda kā skābekļa ģenerators, elektriskais apkures katls un daudz cits.
Bet 2008.gadā  vispār, kad vienam no muzeja darbiniekiem ieminējos, ka nebūtu slikti arī "apčamdīt" eksponātus no iekšpuses, tad viņš man atbildēja īsi-tur nav ko redzēt, jo iekšā nekā nav-tukšs! Tā kā mūsu muzejs stipri progresē šinī jautājumā, paldies par to!!!
« Last Edit: February 14, 2009, 09:37:19 PM by Railman »

Offline miniaturmodelle

• Administrator
  • Sr. Member
    • Miniaturmodelle
« Reply #11 on: February 15, 2009, 09:24:47 AM »
Šķiet, ka Sankt Pēterburgā ir mums tuvākais un lielākais dzelzceļa muzejs, kurš veltīts bijušās PSRS- Krievijas ritošajam satāvam. Arī mūsu galerijā ir albūms, kurš veltīts šī muzeja eksponātiem. Jāatzīmē gan, ka bildes nav sevišķi svaigas, jo uzņemtas jau daudzus gadus atpakaļ. Varbūt kāds var papildināt ar svaigākām?  Kaut vai ar raķešvilcienu un lokomotīvi ДM62!
Kas attiecas uz dzelzceļa vēstures muzeju Varšavas stacijā, tad viss ir atkarīgs kā tas tiek organizēts. Krievija ir tāda zeme, kad ja kāds no augstāk stāvošas priekšniecības pazvanīs, tad muzeja darbinieki ir pat gatavi personīgi izvadāt pa visu ekspozīciju ar viss lielāko pretīm nākšanu!

Offline Railman

• Jr. Member
  • **
« Reply #12 on: February 15, 2009, 04:51:03 PM »
Vēl jau arī Maskavā tagad Rīgas stacijas teritorijā ir iekārtots ne visai slikts muzejs. Ir daudz bilžu no šiem abiem muzejiem, raķešvilcienu ieskaitot, bet atvainojiet fotoalbūma darbību šeit vēl neesmu "atkodis". Manam prātam mazliet par sarežģītu! ;)

Offline miniaturmodelle

• Administrator
  • Sr. Member
    • Miniaturmodelle
« Reply #13 on: February 15, 2009, 04:57:20 PM »
Nu Jūs 3 pirmās bildītes jau esat pievienojis savā albūmā! Sanāk, ka "taciņa jau iestaigāta"! :) Jautājums, vai drīkstu tās pārvienot uz publisko albūmu? 

Offline Railman

• Jr. Member
  • **
« Reply #14 on: February 15, 2009, 05:16:10 PM »
Nu Jūs 3 pirmās bildītes jau esat pievienojis savā albūmā! Sanāk, ka "taciņa jau iestaigāta"! :) Jautājums, vai drīkstu tās pārvienot uz publisko albūmu? 

Es eksperimentēju, kā saka "методом втыка".
Protams, ka drīkst pārvietot tās uz publisko albumu! Lai jauks vakars! Vēlāk vēl mēģināšu kādu ielikt, ja sanāks!
« Last Edit: February 15, 2009, 05:30:44 PM by Railman »