Author Topic: Lauris_dll kolekcija  (Read 20346 times)

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
Lauris_dll kolekcija
« on: April 07, 2009, 05:29:45 PM »
Lai būtu kaut kāda kustība tēmā pielikšu ari no sevis kaut ko. ( ::) nebariet stipri ja kas netā. noteikumos par savu bilžu ievietošanu ne visai iebraucu :) )
 tātad - no savas mazās kolekcijas vēlējos parādīt savu paša veidoto traktoru T-74. šis ir pirmais modelis, ko veidoju maksimāli tuvu reālajam. liekas ka sanāca :) mērogs 1/43. materiāls gan švaks -> kartons. vispār tas bija testa modelis, lai saprastu, kas un kā, bet nu gribējās tomēr novest līdz galam.  otru traktoru jau taisu no metāla un plastmasas.
« Last Edit: April 09, 2009, 04:11:12 PM by lauris_dll »

Offline DJ Straikers

• Newbie
  • *
Re: Lauris_dll kolekcija
« Reply #1 on: April 08, 2009, 07:52:00 PM »
Man bija fotogrāfijas no Krievijā gatavotiem traktoriem. Nevaru gan uzreiz atrast. Tur traktors bija gatavots no metāla sloksnītēm, kas lodētas un kodinātām detaļām Mēneša laikā meistars izgatavo trīs traktorus .... Kā atradīšu bildes, tā parādīšu sabiedrībai
cilvēks no veļasmašīnas

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #2 on: April 09, 2009, 04:04:54 PM »
    Jā jā zinu :) RC foruma lietotājs michel tādus gatavo. viņš taisa DT75M, DT75B, DT75H, un nupat beidzis sēriju DT75K. Lai arī mājas kartībā, tomēr piegājis viņš tai lietai jau diezgan rūpnieciski. frēzētas presformas utt. arī ķēžu posmus lej ne no parastas alvas, bet jau kaut kāda sakausējuma. To ka gribu pats izveidot sava mīļākā traktora modelīti biju nolēmis jau sen, bet kad ieraudzīju viņa veikumu, sapratu ir jātaisa.  :) sākotnējā doma jau bija ka viss neaprobežosies ar vienu modelīti, bet nu pašlaik viss ir mazliet iesprūdis  :( . vienīgais ko pa to starpu esmu paspējis uztaisīt salīmējamu papīra dt75H
   starp citu noderētu padomju tehnikas (traktori, kombaini, kravinieki) rasējumi. skenēti, fotografēti. varat droši iepostēt, vai uz ēpastu  ;D

Offline miniaturmodelle

• Administrator
  • Sr. Member
  • Viss kas notiek, notiek uz labu!
    • Miniaturmodelle
« Reply #3 on: April 10, 2009, 04:03:59 PM »
To ka gribu pats izveidot sava mīļākā traktora modelīti biju nolēmis jau sen, bet kad ieraudzīju viņa veikumu, sapratu ir jātaisa.  :) sākotnējā doma jau bija ka viss neaprobežosies ar vienu modelīti, bet nu pašlaik viss ir mazliet iesprūdis  :( . vienīgais ko pa to starpu esmu paspējis uztaisīt salīmējamu papīra dt75H
   starp citu noderētu padomju tehnikas (traktori, kombaini, kravinieki) rasējumi. skenēti, fotografēti. varat droši iepostēt, vai uz ēpastu  ;D
Priekš pirmājiem modeļiem jau izskatās diezgan labi! Taisot nākamos tagad ir jāatstrādā jau iegūtās iemaņas. Katrs nākamais būs vēl labāks! Kaut gan, ja viss ir jātaisa no "rokas", tad tas ir diezgan grūti!
Kādu iemeslu dēļ viss ir mazliet iesprūdis?
Attiecībā uz rasējumiem, tad ar tiem zināmas grūtības! Traktori, kombaini utt nav tie paši populārākie, kurus cilvēki fotogrāfē un par kuriem vāc informāciju!

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #4 on: April 10, 2009, 10:45:00 PM »
viss ir iesprūdis galvenokārt laika dēļ. nepietiek. :( mazliet kavē arī tieši iemesls - " no "rokas" " nebija pienācīgu instrumentu (vismaz man tā likās), un materiālu. ja vēl ar metālu nav problēmu, tad attiecībā uz dažādiem "lejamajiem" silikoniem un epoksīda sveķiem mūsu galā ir diezgan liels vakuums, un arī to cena kož :) (varbūt es arī kaut ko esmu palaidis garām  :-[ ) iegāde tikai caur internetu. bet eksperimentēšana ar viegli pieejamajiem materiāliem devusi mazus rezultātus. pašlaik piemēram vislielākā problēma ir kāpurķēžu posmi. liet no metāla - pašlaik vēl trūkst zināšanu. ir doma veidot no silikona, kā nepārtrauktu lentu, tas gan neizskatīsies īsti labi, bet nu pagaidām derēs, kamēr atradīšu jaunus veidus.  kopumā modeļa veidošanu cenšos neuzvelt sev kā nastu vai pienākumu :) tad viņš taisās labāk. :)
attiecībā uz rasējumiem, jā - nav gan paši populārākie :) diemžēl, vai par laimi ... :) ir iespējas izcelties :)
turpinājumā, kaut kas no pirmsākumiem :) modelis veidots, vēl pamatskolā, kad mājas nebija ne datoru, ne rasējumu ( sen :) ) tā vienkārši uz dullo. sanācis mērogs aptuveni 1/43-1/50. protams daudz neprecizitāšu utt. starp citu hadene darbojas :) salīmēt ķēdes ar drāšu ķēžu pirkstiem gan bija nenormāli ilgi ;D

Offline ELVX

• Full Member
« Reply #5 on: May 12, 2009, 03:30:10 PM »
Runājot par ķēžu posmiem - kaut kādā no modeļu žurnāliem bija plašs raksts, kā taisīt ķēdes modeļiem pašrocīgi. Pamatideja bija, ka katru posmiņu izgriez vai kā izklajumu no skarda vai cita relatīvi mīksta metāla, pēc tam veic locījumus (sanāk, ka viņš jāpārloca uz pusēm, lai iegūtu telpiskumu) un ierievojumus un pat uzlodējumus, lai posms sanāktu maksimāli tuvu reālajam. Tadus posmus sataisa, cik vajag konkrētajam modelim, un pēc tam savieno - kā asītes izmanto atbilstoša diametra un garuma stieples gabaliņus.
Kopuma jau ņemšanās nevājākā, bet rezultāti bildēs arī bija fantastiski.

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #6 on: July 07, 2009, 04:37:12 PM »
   Nu tad lai būtu kāda kustība, esmu savācis vienā bildē savas kolekcijas (ja to par tādu var nosaukt) būtiskākos virzienus, atmetot visus "nemērogus" un citus niekus.
   Tātad 1:43 pamatā padomju laika tehnika - kravas auto, traktori un spectehnika. Ir arī iesprucis pa vidu viens Carrarma Subārs, ko man iedāvināja draugi ;D
   1:50 . sākotnēji šim mērogam nemaz nebiju plānojis pievērsties, bet nu par cik manā iecienītājā (1:43) ar celtniecības tehniku tā pašvakāk, nevarēju paiet garām plauktam ar šiem te. Izpildījums arī Carrarma, kas nav nemaz tik slikts cenas un kvalitātes apvienojums. (  ;D salīdzinoši lēti). P.s. K701 gan pa vidu iztkā nav tēmā, sākotnēji laikam tika prezentēts kā 1:43 mērogs, taču galu galā ir krietni mazāks. tāpēc iemetu pie 1:50
  nu un visbeidzot 1:87. Pamatā Herpa's izstrādājumi, lai gan sarkanais mersis arī ir "širpotreba" Carrarmas produkts.  Zilais amerikānis vispār nāca klāt sulas pakai  :D , bet nu ražotāja mājas lapā noskaidroju, ka viss šiem esot pēc mēroga.  Atzinu par gana labu esam lai liktu plauktā blakus pārējiem. Kaut vai uz laiku  ;) . nu un protams mana vājība - gaziki  ;D
 nu jā un vēlviens "nemērogs" ko carrarma uz pakas bija iemēŗijusi 1:87, bet nu realitātē tas ir 1:72. iepirku jo nemaksāja neko daudz, un tai laikā akurāt liku tiesības uz piekabi. bija aktuāli  :) . tāda nu būtu mana pamatkolekcija.
  vēlāk noteikti sekos vēl kādi skapī nomētājušies modelīši.

Offline ELVX

• Full Member
« Reply #7 on: July 07, 2009, 09:00:13 PM »
Super - prieks, ka ir te kaada dziiviiba:) Cerams, ka veel kaads padaliisies ar savaas kolekcijaas redzamo - neturiet sveci zem puura!:))

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #8 on: July 12, 2009, 08:18:16 PM »
Te būs mans pašreizējais projekts. "Kompanjona" gaziks viens liekāks nonāca manās rokās. tad nu nolēmu mazliet uzlabot. būs gaz 52 ar būdu-darbnīcu mpr-9903. Kabīne jau nogruntēta. tagad tik būs jānoved līdz jēdzīgai darbībai krāsojamā uzparikte un varēs ķerties pie būdas. pašlaik tā no papīra  ;D lai varētu labāk iztēloties kas un kā būs.

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #9 on: July 27, 2009, 05:28:48 PM »
mazs papildinājums kolekcijai, kas gan mazliet izlec no kopējā novirziena. Volksvagen Golf MKII GL.  sen tādu meklēju. pats vienu tādu stūrēju mērogā 1:1  ;D, tāpēc modelīti ar dikti gribējās  :). 1:43 minichamps. e-bajā vēl ir dabonami sarkani man šķiet ka GTI versija, bet nu tā ir krietni dārgāka.

Offline ELVX

• Full Member
« Reply #10 on: July 30, 2009, 09:15:56 AM »
mjaa, klasiska veertiiba:)

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #11 on: August 20, 2009, 04:38:33 PM »
   nu tā laiks pienācis arī krāmiem.  ;D . te šādi tādi nemērogi, mērogi un rotaļlietas, iemainītas bērnībā, pirktas un pat atrastas, kuras žēl izmest, bet atdot ar īsti nav kam.
   skapī atradu mētājamies divus magos. baltais it kā atgādina mersi, tas blakus jau bija vispār kaut kas knapi līdzīgs no kura sen sen atpakaļ biju mēģinājis izveidot baļķvedēju MAZ.
   Vēl pārītis Burago, mērogs 1:43 Fiat punto un Renault Clio.  limuzīns - nemērogs ar motoriņu, un vēl šādi tādi skapī noklīduši krāmi. Otrā pusīte jau gan par visām varām grib piespiest mani to visu izmest, bet nu par laimi krāmu skapim ir diplomātiskā neaizskaramība  ;D  ;D ( ::) starpcitu ja kādam ir interese varu pret kaut ko iemainīt)

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #12 on: August 20, 2009, 04:43:54 PM »
 Vēl atskatoties gadus 10 vecā vēsturē, varbūt varu parādīt ar ko tad īsti viss sākās. šie jau bija mērogā ( 1:43) veidotie modeļi, aptuveni 12 klasē  ;) . Tad radās interese par visu šo padarīšanu. Materiāls protams vienkāršākais - papīrs. domāju ka daudzi ar to ir sākuši  :)
« Last Edit: August 20, 2009, 04:45:49 PM by lauris_dll »

Offline ELVX

• Full Member
« Reply #13 on: August 26, 2009, 02:17:48 PM »
Ar tiem papīrniekiem tu esi monstrs...:) Es pat vienu bērnībā tā arī neuztaisīju līdz galam...:)

Dzeltenais bobiks tāds incanc un neredzēts... 1/43? :)

Offline lauris_dll

• Jr. Member
  • **
« Reply #14 on: August 26, 2009, 03:36:14 PM »
uaz's vispār ir kaut kāda rotaļlieta, laikam lietuvā ražota. Uz apakšas redzama tikai cena - 1 рубль. Bija vēl tādi paši zilā krāsā ar atsperi uzvelkami un tādiem jocīgiem zobrat-veida riteņiem. Mērogs gan ir 1/43, un detalizācija ar tā neko. tā arī īsti nevar saprast, kas tieši tas bija domāts... modelītis, vai rotaļlieta. Nu protams tur vēl manāmas manas bērnības inovācijas - ķengursitamais, migalkas, un galīgi neatbilsošais uzraksts Jeep  ;D